20 Haziran 2010 Pazar

Yeni Açık 2010/11: Q7 İmza Töreni

Gelecek, gelmiyor, istemiyor derken Quaresma Beşiktaş'a geldi, töreni bile yapıldı. Geçen Pazar günü beklemediğim bir anda transfer haberini gördükten sonra karşılama törenini iple çekiyordum. Günler zar zor geçti, geldi çattı biz de İnönü yollarını tuttuk. O kadar özlemişim ki Beşiktaş'tan o yolu yürümeyi... Geçen sezon Yeni Açık tayfasından Mehmet Emir ve arkadaşı Mustafa ile önce kapalıya girmeye çalıştık. Kalabalığı görünce daral geldi, yan tarafa, eski açığa kaydık. Orada biraz takıldıktan sonra önümüzdeki demirliklere ve sıcağa dayanamayıp diğer tarafa, yeni açığa geçtik. Aşağıda tüm tören mevcut, daha doğrusu Quaresma sahaya çıkıp, tören bitene kadarki kısım. Sapıtışlar falan var tabi, olacak o kadar. Gelmek isteyip gelemeyenler, bilerek gelmeyenler ama yanımızda olsalar nasıl izleyeceklerini merak edenler için gelsin.

Törenden 1-2 aklımda kalan şeyleri de söyleyeyim.

- Beşiktaş'ta yemek yerken Memir; "Keşke Rıdvan'ı çıkarsalar sahaya 7 numarayı o verse." dedi. Rıdvan'ın sahaya çıktığını görünce çok sevindik. Ama Rıdvan'ı oraya çıkarmak ne kadar doğruysa sahadan çıkarmak da o kadar yanlış. Orada plastik sandalyeye değil, Quaresma'nın yanına oturtacaksın sahnede. Onu düşünen bunu da düşünsün!

- Tören sırasında açıklama yapıldı; aslında bir kaç şarkıcı gelecekmiş de konser verecekmiş. Şehit haberleri üzerine iptal edilmiş. İmza töreni yapıyoruz zaten, konsere ne gerek var. Şehitler için, başımız sağolsun...

- Beşiktaş'ta yeni bir mekanımız var. Sanırım daha önce kokoreç-midye falan yenen bir yermiş, sonra içki ruhsatı da almışlar. Kartal heykelinin olduğu meydanda, Külüstür'ün yan sokağında kalıyor, Kupa Cafe adı. Terası püfür püfür, midyesi ve kokoreci gayet güzel. Maç yayını da yapıyorlar. Çok da güzel iletişim kurduk çalışanlarla, rahat rahat takılıyoruz. Bu sezon maçlardan önce Çıtır'ı bırakıp burada takılacağımız garanti gibi neredeyse. İşte Kupa'da Memir ile otururken o kadar çok şey konuştuk ki, hani oradan ayrı bir yazı çıkar. Kulüp için yapılması gereken ama yapılmayan, acaba biz mi anormal düşünüyoruz, kimsenin aklına neden gelmiyor dediğimiz şeyler. Neydi onlardan biri; altyapıdan 2-3 gelecek vaad eden çocuk, hatta çok düşünme direk Muhammed'i çıkar otursun Quaresma'nın yanında. Yıldız getiriyorsun ama kendi değerlerini de göz önünde tut, sahip çık. Biz bunları konuşurken NTV Spor'da Sergen Orhan Gülle'nin yetiştirme parası karşılığında Gaziantep'e gittiğini söyledi. Ben duymamıştım haberi, üzüldüm gerçekten. Orhan'ı da profesyonel yap, ona da imza attır o sahnede, taraftar çıldırsın. Sezon öncesi A2 takımıyla A takımı oynat bakalım İnönü'de taraftarın önünde, o taraftar gencecik çocukları destekler...

- Robinho gelirse çıldırırım. Guti, Raul falan konuşuluyor. Hilbert de geliyor. Sapıttım, zıbıttım.

- Vuvuzela gelmiş İnönü tribünlerine. Sonumuz hayırlı olur umarım.

- Schuster'i, hatta Mustafa Denizli'yi görmek isterdim.

- Videolara geçerken, yeni aldığım kamerayı ilk kez denediğimi, acemi olduğumu ve izleyenlere Cloverfield etkisi yapabilme ihtimali olduğunu söylemek isterim. İkisi yaklaşık 30 dakika sürüyor, fotoğraf da Forza'dan. Hoşgeldin Quaresma...1 yorum:

Saban dedi ki...

Kaç senedir yapmadılar şu profesyonel sözleşmeyi Orhan'la. Başkanın cepte para tamam da, ulan Schuster gelmiş, sen yap profesyonel sözleşmeyi, adam bi baksın gençlere. İlla Gaziantep'e çalışacaksınız yani!